A kötelezően előírt 29 óra és megtett 580 km után kiírható a forgalmi vizsga. A 11.000 Ft-os díjat be kell fizetni a webshopunkban, az erről érkező számlát elektronikusan vagy papír alapon be kell mutatni az oktatónak, aki kikéri az időpontot (előre kell szólni, ha valamelyik dátum nem jó!). Az oktató személyesen tájékoztatja tanulót az időpontról.

A megadott vizsgaidőpont előtt min. 15 perccel meg kell jelenni a vizsga kiindulási helyén szerződésben meghatározott, vezetésre alkalmas állapotban.
Tanulónak vizsgára vinnie kell: érvényes okmányokat: személyi igazolványt, meglévő jogosítványt (ha van), ha korlátozás szerepel az orvosialkalmassági igazoláson, a korlátozásnak megfelelően kell megjelenni.
A tanuló vizsgaútvonalat húz, így dől el melyik útvonalon halad a vizsga során.

Vizsga ideje: 50+10 perc

Sikeres vizsga után 3 munkanappal személyes okmánnyal, vöröskeresztes igazolással, eredeti orvosi igazolással (ez a tanulónál marad, iskola soha nem veszi el az eredeti példányt) lehet intézni a jogosítványt.

Sikertelen forgalmi vizsga esetén az új időpontra 11.000 Ft vizsgadíjon felül 1 db óra is szükséges a vizsgakiállásra, de kötelező pótóra nincs.
5 sikertelen vizsga után PÁV-ra kell menni, KAV I. emeleten (elméleti vizsgák ügyintézése ablaknál) lehet intézni, befizetés csak bankkártyával lehetséges.

Amennyiben egészségügyi okok miatt nem jelensz meg a vizsgán, orvosi igazolást (naplószámmal, kórismerettel) és egy kérelmet kell leadni a KAV felé, 5 napon belül.

FONTOS: sikeres KRESZ vizsga után 2 év áll rendelkezésre, hogy sikeres forgalmi vizsgát tegyél!
Vizsga indulási helye: KAV – Miskolc, József A. utca 20.