TÁJÉKOZTATÓ – „ B” KATEGÓRIA 

Oktatás helye: Miskolc, Arany J. u. 19. fszt. 1.    

Beiskolázási feltétel: 16 év 6 hónap, KRESZ vizsgához 16 év 9 hónap, forgalmi vizsgához 17 év betöltése, minimum 8 általános iskolai végzettség, részvétel a tanfolyamon, 1. csoportú orvosi alkalmassági vélemény, a beiskolázásnak közlekedésbiztonsági szempontból megfelel, vezetéstől eltiltva nincs, nem áll utánképzés hatálya alatt.

Elméleti oktatás: Összesen 7 alkalommal kerül megrendezésre. A 28 óra (4×45 perc), órarend szerinti napokon 9:00-tól 12:10-ig. Tantárgyak: Közlekedési ismeretek, Járművezetés elmélete, Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek. A tanfolyamot követően a hatósági KRESZ vizsga helye: Miskolc, József A. u. 20. sz. fszt. 1. A vizsgán 55 kérdésre 75 pont érhető el, a sikeres vizsgához 65 pont szükséges. A tanfolyam kezdetétől számított 9 hónapon belül kell vizsgát tenni, 1 éven belül sikereset. A sikeres KRESZ vizsgától számított 2 éven belül kell a vezetői engedélyt megszerezni.

Gyakorlati oktatás:  A sikeres KRESZ vizsgát követően kezdhető meg. A gyakorlati oktatót listája a honlapunkon megtalálható, az autósiskola felé jelezni kell a választott oktatót, a vezetési karton ügyintézéséhez. A vezetési gyakorlat időpontjai a gyakorlati oktatóval egyeztethető. A kötelező gyakorlati óra 29 óra/ 580 km+ 1 vizsga óra. Egy vezetési óra 50 perc.

Elsősegélynyújtó tanfolyam: A vezetői engedély kiadásának feltétele, az eü.vizsga megléte. Az oktatás 1×4 óra. A vizsga helye: Magyar Vöröskereszt: Miskolc, Városház tér 2.

Tanfolyam költségei:

Elméleti tandíj:  60.000,-FtKRESZ vizsga  4.600,-Ft
Gyakorlati tandíj:210.000,-FtForgalmi vizsga:11.000,-Ft
Eü. tanfolyam:    9.900,-FtEü. vizsga: 12.100,-Ft
Orvosi alkalmassági: 7.200,-Ft
Összes költség:307.800,-Ft
Pótóra:  7.000,-Ft
A gyakorlati tandíj 3 részletben fizethető, szerződés szerint!

Egyéb jogokról, kötelezettségekről, tudnivalókról a tanfolyam megnyitóján, ill. a honlapunkon Blog/Vállalkozási Feltételek, telefonon ügyfélszolgálatunktól, illetve oktatóinktól kaphat felvilágosítást. Jó tanulást kívánunk!